Říjen byl pro největší evropské aerolinky zlomový. Ke konci měsíce Ryanair v počtech letů dohnal předpandemický rok 2019. Obrat k lepšímu je vidět i na číslech za období od července do konce září – poprvé od vypuknutí pandemie firma skončila ve čtvrtletním zisku.
Ve třetím kalendářním čtvrtletí přepravila společnost 31 milionů lidí, skoro dvakrát více než loni. Podle šéfa skupiny Ryanair Michaela O’Learyho počty cestujících rostly i díky zavedení evropských covid certifikátů, umožňujících snadnější cestování po unii. Zisk Ryanairu se za třetí kalendářní čtvrtletí vyšplhal na 225 milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 5,8 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









