Kombinace brutální očkovací kampaně a nových – použijeme-li stejnou terminologii –, ještě brutálnějších opatření by měla nahnat zbytek váhajících k lékařům pro vakcíny. Aby tak konečně vznikla když už ne tečka za epidemií (jak původně reklama resortu zdravotnictví slibovala), tak alespoň tečka za přeplněnými nemocnicemi, které opět omezují většinu jiné než covidové péče.

Jediné, k čemu se vláda doposud neodhodlala, je povinné očkování. A to ani vybraných profesí. Zatím má jít o tzv. lockdown volného času pro neočkované, přičemž jedinou výjimkou mají být ubytovací zařízení – a i tady spíš než o podporu turistiky jde pravděpodobně o ubytovny pro nedostatkové zahraniční zaměstnance, kterým vláda nepochopitelně schválila možnost očkování zdarma až teď. 

Česko se tak rozhodlo jít rakouskou cestou, které je sice o pár procentních bodů proočkovanější (s ohledem na dosavadní vývoj epidemie je ale u našich jižních sousedů podstatně nižší promořenost), ale kde se také opět plní nemocnice a stávkuje zdravotnický personál.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se