Kombinace brutální očkovací kampaně a nových – použijeme-li stejnou terminologii –, ještě brutálnějších opatření by měla nahnat zbytek váhajících k lékařům pro vakcíny. Aby tak konečně vznikla když už ne tečka za epidemií (jak původně reklama resortu zdravotnictví slibovala), tak alespoň tečka za přeplněnými nemocnicemi, které opět omezují většinu jiné než covidové péče.

Jediné, k čemu se vláda doposud neodhodlala, je povinné očkování. A to ani vybraných profesí. Zatím má jít o tzv. lockdown volného času pro neočkované, přičemž jedinou výjimkou mají být ubytovací zařízení – a i tady spíš než o podporu turistiky jde pravděpodobně o ubytovny pro nedostatkové zahraniční zaměstnance, kterým vláda nepochopitelně schválila možnost očkování zdarma až teď. 

Česko se tak rozhodlo jít rakouskou cestou, které je sice o pár procentních bodů proočkovanější (s ohledem na dosavadní vývoj epidemie je ale u našich jižních sousedů podstatně nižší promořenost), ale kde se také opět plní nemocnice a stávkuje zdravotnický personál.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.