Skupině Hartenberg Holding, která investuje peníze premiéra Andreje Babiše a spadá pod jeho svěřenské fondy, se daří i během koronavirové pandemie. V minulém roce měla tržby okolo deseti miliard korun a zisk před úroky, zdaněním a odpisy neboli EBITDA byl zhruba 1,3 miliardy.
A v letošním roce mají být výsledky ještě lepší. „Počítáme, že letos budeme mít obrat okolo čtrnácti miliard korun za všechny firmy v portfoliu. A EBITDA bude asi 1,7 miliardy korun, což je 30procentní nárůst oproti předchozímu roku,“ uvádí Jozef Janov, řídící partner Hartenberg Capital, který spravuje investice holdingu. Malý podíl, okolo dvou procent, má v holdingu rovněž Janov.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









