Skupině Hartenberg Holding, která investuje peníze premiéra Andreje Babiše a spadá pod jeho svěřenské fondy, se daří i během koronavirové pandemie. V minulém roce měla tržby okolo deseti miliard korun a zisk před úroky, zdaněním a odpisy neboli EBITDA byl zhruba 1,3 miliardy.

A v letošním roce mají být výsledky ještě lepší. „Počítáme, že letos budeme mít obrat okolo čtrnácti miliard korun za všechny firmy v portfoliu. A EBITDA bude asi 1,7 miliardy korun, což je 30procentní nárůst oproti předchozímu roku,“ uvádí Jozef Janov, řídící partner Hartenberg Capital, který spravuje investice holdingu. Malý podíl, okolo dvou procent, má v holdingu rovněž Janov. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se