Ještě před pár týdny se zdálo, že místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová má křeslo ve vznikající vládě jisté. Jenže kvůli pirátskému debaklu ve volbách vše skončilo jinak. Dnes sedí na místě, odkud léta úřadoval bývalý komunistický předseda Vojtěch Filip, a z omšelé kanceláře plánuje, jak pomůže protlačit důležité pirátské zákony sněmovnou. „Věřím, že Ivanu Bartošovi budu moct být nápomocná v jeho nové roli. Jako místopředsedkyně sněmovny budu moci moderovat dialog mezi různými zájmovými skupinami, ministerstvy a přispět k tomu, aby věci snáz prošly,“ říká v rozhovoru pro HN Richterová.

HN: Z nominace na ministra jste kvůli kumulaci funkcí stáhli svého předsedu klubu Jakuba Michálka. U předsedy strany Ivana Bartoše ale kumulace nevadí. Není to nečitelné? 

Předseda strany Ivan Bartoš, který byl volební lídr, který celé roky vyjednává s předsedy ostatních stran, je někdo, kdo ve vládě být má. My jsme celé roky bojovali za klouzavý mandát. To je možnost, abyste mohla po vstupu do vlády přenechat výkon poslaneckých povinností někomu za sebou na kandidátce. Ale když by ve vládě došlo k nějakým kolizím, z nějakého důvodu by vás odvolali, abyste měla možnost se vrátit a zastupovat své voliče. Toto jsme prosadili ve sněmovně, ale shodil to nedávno Senát. Nyní nás čeká další kolečko vyjednávání, a dokud nebude klouzavý mandát, bylo by nefér vůči voličům, že se nebudeme mít kam vrátit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.