Senátoři vrátili do hry návrh ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), aby se nedanily příjmy z prodeje firem nad 40 milionů korun, tím by tato daň fakticky skončila. Sněmovna už mu jednou takový plán zamítla, většině poslanců vadilo, že se návrh týkal i prodeje kryptoměn. Napodruhé už by záměr ministra financí mohl projít, senátoři poslali do sněmovny pozměňovací návrh, který se už bitcoinů a dalších virtuálních mincí netýká.
Zvláštností přitom je, že zdanění firem zavedla současná vláda. Toto pravidlo začalo platit teprve od letošního ledna.
Co se dočtete dál
- Kdo podal pozměňovací návrh.
- Proč vadí současný stav.
- Jakou má návrh šanci, že ve sněmovně projde.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









