Věslav Michalik nebude v nové vládě ministrem průmyslu a obchodu. Starosta, podnikatel a místopředseda STAN, vlastně hlavní ekonomická hvězda nastupující pětikoalice, vzdal svoji ministerskou nominaci. Týden poté, co Deník N a pak všechna významná média popsaly, že si svůj stamilionový solární byznys pomáhal financovat přes neprůhlednou kyperskou firmu.

Je to dobře. Tak napůl ovšem. Namístě je pochvala za snahu pozměnit politickou kulturu v zemi k lepšímu, nevymlouvat se a rezignovat na hezkou politickou funkci už při prvních podezřeních. Zároveň je ale děsivé, že to vedení STAN a vůbec celé té nově vznikající vládní sestavy nechalo dojít až sem. Do momentu, kdy velmi mnoho voličů „antibabišovské změny“ pocítí zklamání, že se toho možná zase tak moc nemění.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se