Naše hymna, Kde domov můj, se možná do globální propojené společnosti, kde je nám planeta malá, hodí víc, než jsme si mysleli. Jsem, stejně jako vy, globální nomád, rozcapený po celém světě, a to aniž bych se hnul z místa. Díky kamerám, technické extenzi mých očí, vidím všude, kam sahá internet, technická to extenze mých nervů, stávám se tak skoro vševidoucím. Má biologická schránka může sedět tři patra pod zemí, ale mé vědomí může v přímém přenosu sledovat filharmonii v Melbourne nebo (či zároveň) přímý přenos fotbalového finále kdekoli na světě. A to obojí lépe než královna, která sedí v hledišti ve své biologické schránce. Ona nemá k dispozici desítky kamer, úhlů, detailů a opakovaných záběrů kritických chvil. Královna toho vidí méně a hůř než já nebo vy. Navíc královna musí být ve slavnostní róbě, kdežto vy a já můžeme být v teplácích a pít u toho svoji oblíbenou plzeň. Já nemusím cestovat tam a zpět, tvářit se přítomně či společensky konverzovat. Já totiž mohu být doma. Doma všude. Kde domov můj? Již nikoli mezi Krkonoši a Šumavou, ale v mém útulném globálním doma.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.