Plánované zpřísnění podmínek pro využívání samoodběrných testovacích sad vyvolalo na některých školách nejistotu. Redakci se ozvali pracovníci ze škol, které plánovaly přejít od antigenních testů k citlivější PCR metodě, s obavami, že jim to změna pravidel znemožní. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že výsledky samotestů se nově budou uznávat jen v případě, že byl u odběru přítomný zdravotník, aby nedocházelo ke zneužívání metody. Na školy ale podle ministerského mluvčího Daniela Köppla úprava nijak nedopadne. „Pokud to bude pod dozorem, není důvod takové testy školám nepovolit,“ řekl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









