Z vystupování na sociálních sítích, při kterém zpochybňují pandemii nebo brojí proti očkování, si udělali výnosný byznys. Lidé, kteří na internetu šíří dezinformace, vybírají od svých fanoušků stovky tisíc korun. Ty od důvěřivců inkasují přes spolky, protože sami často čelí exekucím.
Příkladem je třeba spolek Srdcem pro vlast. Ten inkasoval od letošního ledna přes 224 tisíc korun. Je to zřejmé z transparentního účtu, vedeného u Fio banky. A zhruba 207 tisíc z účtu odteklo. Šéfem spolku a majitelem účtu je Pavel Zítko. Muž, který čelí pětimilionové exekuci a jehož dům v Kadani se bude v půlce prosince dražit ve veřejné dražbě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











