Máme za sebou první týden schůzek prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry. Takže můžeme zhodnotit, co se to vlastně v Lánech odehrává. Určitě to není nutná ústavní procedura, protože ústava neříká, že má prezident ministry zkoušet. Říká jen, že je má na návrh premiéra jmenovat. Určitě to není ani proces, který by mohl nějak pomoci těžce zkoušenému Česku. Zeman skrze něj naopak zdržuje jmenování legitimní vlády, kterou Česko v krizi nutně a co nejrychleji potřebuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se