Náhodný pozorovatel mohl za chladného deštivého večera minulé úterý v Praze-Bubenči spatřit podivnou scénu. Elegantní mladá dáma a reportér HN se sklánějí nad do země zabudovanou nádobou na třídění odpadu a svítí si mobilem dovnitř. Bylo to poslední, neplánované dějství Fóra Hospodářských novin o ženách inovátorkách na Slovensku. Andrea Basilová, jedna z účastnic debaty, kterou HN pořádaly spolu s Velvyslanectvím Slovenské republiky, názorně ukazovala, jak funguje technologie jejího start-upu Sensoneo na sledování a chytrý management odpadu, kterou spolu s dalšími desítkami měst po celém světě používá i Praha.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se