Britská společnost Arm je označována jako Švýcarsko čipů, protože její licence na ně využívá ve svých zařízeních například Apple, Samsung či Huawei. Loni v září oznámil největší výrobce čipů Nvidia, že chce svého britského rivala převzít, což by podle expertů mohlo ohrozit jeho neutrální pozici. Celková hodnota transakce přesahuje 80 miliard dolarů (1,8 bilionu korun), tedy podobně, jako jsou výdaje českého státu za jeden rok. Nyní ale americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, pomocí které se snaží dohodu zablokovat, vyšetřování již dříve zahájily také britská vláda či Evropská komise.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se