Britská společnost Arm je označována jako Švýcarsko čipů, protože její licence na ně využívá ve svých zařízeních například Apple, Samsung či Huawei. Loni v září oznámil největší výrobce čipů Nvidia, že chce svého britského rivala převzít, což by podle expertů mohlo ohrozit jeho neutrální pozici. Celková hodnota transakce přesahuje 80 miliard dolarů (1,8 bilionu korun), tedy podobně, jako jsou výdaje českého státu za jeden rok. Nyní ale americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, pomocí které se snaží dohodu zablokovat, vyšetřování již dříve zahájily také britská vláda či Evropská komise.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








