Do očkovacího portálu ocko.uzis.cz a aplikace Tečka mělo jednorázové přihlášení pomocí SMS kódu platit jen do konce roku. Od ledna měl být přístup možný pouze prostřednictvím eIdentity. Ministerstvo zdravotnictví a vnitra, Ústav zdravotnických informací a statistik (ÚZIS) a Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) ale od plánů ustoupily.

„Jednorázové SMS kódy rušit nebudeme, protože to uprostřed očkování nedává smysl. Přihlášení přes eIdentitu je sice preferovaná varianta, ale pro uživatele složitější. Změna by tak mohla ještě více zahltit informační linku 1221,“ vysvětlil pro HN mluvčí NAKIT Lukáš Trnka. Agentura připouští, že už nyní je někdy složité se na linku dovolat. Denně přijmou zhruba 20 tisíc hovorů, kterým se věnuje přes 300 operátorů. Agentura proto přijímá nové. „Délka hovorů se navíc prodlužuje. Personál stále rozšiřujeme i vzhledem k tomu, že očekáváme další nápor spojený s třetími dávkami,“ dodal.

Na zamýšlené zrušení SMS upozorňoval samotný portál ocko.uzis.cz. „To jsme odstranili a odkazujeme návštěvníky rovnou na zřízení eIdentity. Větší změny v portálu plánujeme až v únoru příštího roku,“ řekl Trnka.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se