Se snižujícím se zájmem lidí o vakcínu proti covidu od společnosti Johnson & Johnson klesá i počet míst, kde ji aplikují. V úterý s používáním Janssenu zcela skončila Fakultní nemocnice Bulovka, která provozovala velké očkovací centrum na pražském hlavním nádraží.
Ještě v listopadu tam mířily stovky lidí denně. Ukázalo se ale, že po jednodávkové vakcíně klesá účinnost rychleji, než se předpokládalo. Přeočkování je nutné už po dvou měsících, lidé už ji proto moc nechtějí a nemocnice od středy přešla na očkování vakcínou Spikewax od Moderny. Od Johnson & Johnson jí zůstalo zhruba pět tisíc nevyužitých dávek. „Nabídneme je praktickým lékařům, kteří o ně projevili zájem,“ ujistila mluvčí nemocnice Eva Libigerová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









