Pokud by člověk poslouchal pouze politiky, bankéře a – ano, pardon za to slovo – staré finančníky, měl by ve všem okamžitě jasno. Bitcoin a jemu podobné digitální mince jsou nesmysly, které nemají praktické využití, brzy zmizí a jejich cena půjde na nulu. Než se tak stane, hodí se možná tak podvodníkům, vyděračům, drogovým dealerům a všemožným dalším kriminálníkům k praní špinavých peněz.

Většina lidí už nechce slyšet, že k nelegálním aktivitám se u kryptoměn používá naprostý zlomek transakcí. A naopak, že zde vzniká komunita, která je schopná se organizovat čistě na blockchainu a která umí pomáhat nejen sama sobě, ale i těm mimo svět jedniček a nul.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se