Pokud by člověk poslouchal pouze politiky, bankéře a – ano, pardon za to slovo – staré finančníky, měl by ve všem okamžitě jasno. Bitcoin a jemu podobné digitální mince jsou nesmysly, které nemají praktické využití, brzy zmizí a jejich cena půjde na nulu. Než se tak stane, hodí se možná tak podvodníkům, vyděračům, drogovým dealerům a všemožným dalším kriminálníkům k praní špinavých peněz.
Většina lidí už nechce slyšet, že k nelegálním aktivitám se u kryptoměn používá naprostý zlomek transakcí. A naopak, že zde vzniká komunita, která je schopná se organizovat čistě na blockchainu a která umí pomáhat nejen sama sobě, ale i těm mimo svět jedniček a nul.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









