Investoři do komerčních nemovitostí letos v Česku vloží podstatně méně peněz než v uplynulých letech. Podle analýzy realitněporadenské společnosti CBRE budou jejich výdaje za nákup budov činit dvě miliardy eur, v přepočtu tedy zhruba 50 miliard korun. To je o 700 milionů eur méně než loni. Naposledy zde tak nízkou sumu investoři utratili v roce 2014, tehdy šlo naopak o meziroční nárůst signalizující zotavení po finanční krizi. Pro příští rok už poradci očekávají opět vyšší čísla.

Za letošním propadem částečně stojí pandemie koronaviru. Ztížila uzavírání obchodů zahraničním firmám a čeští vlastníci neměli motivaci prodávat. Dalším faktorem je také pomalá výstavba nových budov v Česku.

S ústupem pandemie by se mělo Česko svézt s oživením trhu v celé Evropě. „Investiční aktivitu povede trh s logistickými a průmyslovými nemovitostmi. Posilovat bude i maloobchodní sektor, který by měl stále více přitahovat zájem investorů hledajících atraktivní výnosy,“ říká ředitelka CBRE pro Česko Clare Sheilsová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.