Už od září má McDonald’s pro Česko a Slovensko nového ředitele. Dan Camp, který vystřídal Tomasze Rogacze, je vůbec první Američan, který tuzemskou část fastfoodového řetězce vede. „Chtěl bych, abychom se stali trhem, od kterého se budou další země učit, jak to správně dělat,“ říká v prvním rozhovoru pro česká média Camp, který v McDonald’s začínal jako brigádník.

HN: Do vedení McDonald’s pro Česko a Slovensko přicházíte po více než třiceti letech v USA. Celou dobu jste pracoval pro stejnou společnost, jaké všechny pozice jste prošel?

Stejně jako několik mých kolegů i já jsem začínal, když mi bylo 16 let. Tehdy v létě jsem obědval v McDonald’s a tamní majitel, franšízant, se ptal některých lidí stojících ve frontě, jestli by nechtěli práci, a zeptal se i mě. Já odmítl, ale moje máma, se kterou jsem ve frontě stál, odpověděla, že práci chci. Zatímco jsme jedli, vyplnil jsem přihlášku a udělal jsem krátký pohovor s majitelem. A protože moje máma seděla vedle mě, najal nás vlastně oba. Mamka byla učitelka ve škole, přes léto nepracovala, takže první léto jsme tak pracovali spolu. Ona se po prázdninách vrátila k práci ve škole, já zůstal celou střední. Dělal jsem vše, přijímal objednávky, vedl směnu a podobně. Následně jsem dohlížel na víc restaurací našeho majitele, konkrétně na pět podniků. Dalo mi to hodně, i díky tomu, že jsem začínal u franšíz a dnes v Česku všechny restaurace spravují franšízanti. Myslím, že s nimi dokážu lépe komunikovat, protože sám mám zkušenost s tímhle typem podnikání.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.