Historicky nejvyšší počet utracené drůbeže a zlikvidovaných vajec si letos vyžádala ptačí chřipka, která od začátku roku trápí tuzemské chovatele. V důsledku nákazy museli nechat vybít zhruba 280 tisíc kusů drůbeže. Většinou to byly kachny v rozmnožovacích chovech a nosnice, tedy slepice chované na produkci vajec. Museli ale nechat zlikvidovat 2,4 milionu násadových vajec, z kterých se líhnou kachňata či kuřata, a 1,7 milionu vajec určených ke konzumaci. Škody dosahují desítek milionů korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se