Historicky nejvyšší počet utracené drůbeže a zlikvidovaných vajec si letos vyžádala ptačí chřipka, která od začátku roku trápí tuzemské chovatele. V důsledku nákazy museli nechat vybít zhruba 280 tisíc kusů drůbeže. Většinou to byly kachny v rozmnožovacích chovech a nosnice, tedy slepice chované na produkci vajec. Museli ale nechat zlikvidovat 2,4 milionu násadových vajec, z kterých se líhnou kachňata či kuřata, a 1,7 milionu vajec určených ke konzumaci. Škody dosahují desítek milionů korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








