Když britská seniorka Margaret Keenanová před rokem jako první na světě dostala vakcínu proti covidu, její fotografie se staly symbolem naděje na brzký konec pandemie, který očkování mělo přinést. Dnes jednadevadesátiletá Britka si i s odstupem vakcínu pochvaluje. „Tehdy jsem se kvůli pandemii necítila dobře, ale jak jsem dostala vakcínu, tak se věci začaly zlepšovat a díky britskému zdravotnictví jsem měla úžasný rok. Díkybohu že to přišlo pro mě v pravý čas,“ uvedla pro BBC Keenanová s tím, že chce inspirovat k očkování hlavně mladé a těhotné. Část očekávání, která byla s vakcínami spojená, ale bohužel naplněná nebyla. 

Pomalé tempo očkování, mutující virus a současná další vlna ukazují, že covid se tak snadno nevzdává. Nyní se navíc objevilo strašidlo nové varianty omikron, která může lidstvo vrátit téměř na začátek boje. Zároveň ale přicházejí také antivirotika, která by mohla aspoň u rizikových jedinců zabránit těžkému průběhu onemocnění spojenému s potřebou hospitalizace.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se