Největší krizi ve své novodobé historii teď zažívá Český rozhlas. Stovky zaměstnanců protestují proti rozhodnutí ředitele Reného Zavorala jmenovat šéfkou zpravodajství Jitku Obzinovou. Obávají se, že bude zasahovat do objektivity zpráv. Kritizovaná novinářka má navíc za úkol pomoci s plánovanou reorganizací pracovních míst. Veřejnoprávní médium se potýká s nedostatkem peněz a pokud nedojde ke zvýšení koncesionářských poplatků, bude muset podle Zavorala propustit desítky zaměstnanců.

O navýšení koncesionářského poplatku mluvil Zavoral na středečním jednání Rady Českého rozhlasu. V té souvislosti uvedl, že chce novou vládu oslovit s tím, aby jej zvedla na 60 korun měsíčně. Poplatek, který platí každá domácnost s rádiovým přijímačem, v současnosti činí 45 korun měsíčně a jeho výše se nezměnila od roku 2008.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.