A já su už taky starej boomer. Já prostě nějakým věcem nerozumím. Nerozumím, proč nějaká eurokomisařka musí vyrábět dokument o tom, proč se nemá říkat „veselé Vánoce“, nerozumím, proč černého člověka nemůže hrát někdo napatlaný načerno. Od vysoké školy se pohybuji v kulturním světě a vím, jak se v opeře kvůli hlasovým dispozicím zcela běžně prohazují mužské a ženské role. Vysoké mužské hlasy dříve zpívali kastráti. První pořádné kontratenory se vyskytly až ve 20. století, doteď to běžně zpívají ženy, a i když je určitě nejlepší to mít maximálně autentické, tak prostě buď tu operu uděláte, nebo neuděláte vůbec.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se