A já su už taky starej boomer. Já prostě nějakým věcem nerozumím. Nerozumím, proč nějaká eurokomisařka musí vyrábět dokument o tom, proč se nemá říkat „veselé Vánoce“, nerozumím, proč černého člověka nemůže hrát někdo napatlaný načerno. Od vysoké školy se pohybuji v kulturním světě a vím, jak se v opeře kvůli hlasovým dispozicím zcela běžně prohazují mužské a ženské role. Vysoké mužské hlasy dříve zpívali kastráti. První pořádné kontratenory se vyskytly až ve 20. století, doteď to běžně zpívají ženy, a i když je určitě nejlepší to mít maximálně autentické, tak prostě buď tu operu uděláte, nebo neuděláte vůbec.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








