Online prodejce potravin Rohlik Group se díky zájmu investorů pyšní přezdívkou jednorožec, což je firma s hodnotou přes miliardu dolarů. Připomeňme, že jednorožec je mytické zvíře, které se většinou zjevuje pannám. Vedle toho ovšem existuje alternativní výklad, podle kterého je jednorožec sice mytické, leč extrémně potměšilé zvíře, které ví moc dobře, proč se zjevuje právě nevinným a nezkušeným.

Poslední kauza se změnou odměňování řidičů firmy Rohlík naznačuje, že úspěšný a obdivovaný český start-up s mezinárodními ambicemi, miláček investorů, asi nebude patřit k lichokopytníkům z pohádek pro děti. Vůbec nejde o to, že by dělal něco protizákonného. A argument, že nikoho nemá zajímat způsob odměňování v soukromé firmě, je irelevantní. Jestliže virtuální supermarket stojí a padá s distribucí zboží a tu nechá na kvazi nezávislých subjektech, které se tváří jako samostatní podnikatelé, potom je chyba v zákonech, jež to umožňují. A možná ještě víc v prostředí, které tento způsob podnikání adoruje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.