Quantcom (do nedávna Dial Telecom) patří na českém trhu mezi největší vlastníky optických sítí – telekomunikační infrastruktury, které patří budoucnost vysokorychlostního internetu. S asi 4700 kilometry optiky se skupina řadí mezi čtveřici největších hráčů v oboru, spolu s firmami jako Cetin, T-Mobile a Vodafone.

Tato ryze česká telekomunikační skupina svou pozici získala díky postupným nákupům: kdysi například koupila od PPF operátora InWay, později zase síťovou společnost net4net, vyčleněnou z bývalého Transgas Netu. Také získala českou část Telekom Austria, provozující značku Volný. Někdejší Dial několik let vlastnil i minoritní podíl v ČD Telematice, v roce 2016 přibyl i operátor Pe3ny Net v Praze nebo Matrigo ve Velkém Meziříčí.

Díky akvizicím získala firma za pouhé stovky milionů korun unikátní a dnes velmi hodnotnou městskou a meziměstskou infrastrukturu, kterou by v současnosti už prakticky nebylo možné znovu vybudovat. Její optická síť běží napříč celou Českou republikou – od maďarských hranic až do Německa, Polska a Rakouska.

Tomáš Strašák, člen představenstva a obchodní ředitel Quantcomu, říká v exkluzivním rozhovoru pro HN, že si optické sítě udrží svoji důležitost i po nástupu nové mobilní technologie 5G. „Každý posun technologie vpřed vytváří mnohem větší a větší nároky na přenos a 5G nebude schopna všechny tyto nároky uspokojit,“ tvrdí Strašák. Zároveň přiznává, že o optickou infrastrukturu je mezi investory boj a případné další akvizice už by byly velmi drahé.

HN: Quantcom, dříve Dial Telecom, vyrostl na sérii akvizic různých menších telekomů s vlastními optickými sítěmi. Akvizice jste dělali i v posledních letech. Budete v tom pokračovat?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.