Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela patří k těm členům vlády, kteří rozhovory doposud šetří. V politice je navíc bývalý bankéř a investor nováčkem, a zřejmě i proto sklidil minulý týden ohlas jeho první větší veřejný projev v Poslanecké sněmovně. Krátce před půlnocí tam vyškolil exministryni Alenu Schillerovou v historii dluhopisů, za což sklidil hlavně na sociálních sítích pochvaly.

„Původně jsem chtěl říct něco úplně jiného. Představoval jsem si, že budu spíš technický ministr, tak jsem si připravil tři hlavní priority ministerstva průmyslu a obchodu. Když tam pak paní exministryně ale pořád chodila a píchala tím klacíkem, tak jsem se zeptal pana premiéra, jestli můžu vystoupit. A sepsal si k tomu pár poznámek,“ vypráví ministr nominovaný za hnutí STAN.

HN: Na ty tři priority, které vidíte jako ministr průmyslu, už v debatě s poslanci nedošlo. Jaké to jsou?

Energetika a s tím spojená Zelená dohoda. Pak je to naše evropské předsednictví tento rok, protože se rodí nová taxonomie energetických zdrojů. A my přebíráme předsednictví po Francouzích, kteří mají kladný vztah k jaderné energetice, takže je tu prostor spolupracovat a prosadit naprosto zásadní věci. Třetí věc je podpora podnikání a exportu. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se