Svět překročil v posledním týdnu zajímavou hranici: plně naočkováno proti covidu, tedy dvěma dávkami, je 50,3 procenta světové populace. Téměř dvě třetiny lidstva mají alespoň jednu dávku a zhruba čtvrtina má i posilující dávku třetí.

Vyjádřeno jinak, poprvé od vypuknutí pandemie jsme se dostali do situace, kdy nad odpůrci očkování nebo těmi, kteří se k očkování hlavně v chudých zemích zatím nemohli dostat, začínají převažovat ti, kteří očkovaní jsou. Tato stále početnější tichá většina ale začíná jevit známky stále většího naštvání – a to nejen na antivaxery, ale i na politiky, kteří určují pravidla.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se