Podle epidemiologa Romana Chlíbka nelze mít další rok otevřenou společnost a většinu služeb jen pro očkované. Jakmile se z covidu-19 stane běžná infekce, měly by stávající covid pasy skončit. „K tomu by mohlo dojít přes léto,“ říká v rozhovoru pro HN přední český epidemiolog a vedoucí Národního institutu pro zvládání pandemie. I na základě jeho doporučení nyní rozhoduje ministerstvo zdravotnictví a vláda.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se