Minulý pátek rozeslal předseda Soudcovské unie Libor Vávra všem soudcům dopis, ve kterém je vyzval, aby se hlasitě ozvali proti zmrazení svých platů, o kterém rozhodla sněmovna kvůli rozpočtovému schodku. A poslal jim přesný návod, jak při podání žalob na stát postupovat.

„Z velkého počtu žalob bude totiž vyplývat, že se snížením platu nesouhlasí a doplatku platu se nedomáhá pouze jeden hamižný soudce, ale že jde o názor velkého počtu soudců,“ dodal s tím, že to také posílí jejich pozici u Ústavního soudu, ke kterému žaloby nejspíš doputují.

Jeho výzva se ale nesetkala s příliš vřelým přijetím. Někteří soudci označili za nevhodné podávat žaloby kvůli platům v době, kdy probíhá válka na Ukrajině a je zřejmé, že bude mít dopad na český rozpočet v řádu nejméně desítek miliard.

Ve středu proto prezident Soudcovské unie rozeslal druhý dopis, ve kterém naopak vyzývá soudce, aby žaloby na stát právě s ohledem na to, co se děje na východ od Česka, nepodávali.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.