Válka na Ukrajině způsobila výkyvy na kapitálových trzích a přinesla nejistotu, která akciovým trhům nesvědčí. I přesto několik firem v současnosti připravuje vstup na pražskou burzu a sází na to, že movití Češi neztratili chuť investovat.

V druhé půlce května chce podle zjištění HN veřejně nabídnout akcie výrobce designových klik a kování Material & Technology (M&T) z Dobrušky. Vybrat tak chce 45 milionů korun. Také provozovatel restaurací Jan Mužátko HN potvrdil, že se vrátil k dřívější myšlence vstoupit na burzu se sítí pizzerií Coloseum Holding. Mezi firmy, které si půjdou pro peníze investorů, patří i slovenská společnost Gevorkyan zaměřená na práškovou metalurgii. V květnu chce úpisem akcií získat až 800 milionů korun.

Všechny tři zmíněné společnosti směřují na alternativní trh pražské burzy Start, určený pro menší a střední podniky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.