Plynové zásobníky v Evropě jsou před blížícím se jarem naplněné v průměru z 25 procent. A Evropská komise nyní řeší, jak to před další zimou co nejrychleji změnit. Především s ohledem na ruskou agresi na Ukrajinu. Cílem je, aby se zásobníky do 1. října opět zaplnily na 90 procent. Zároveň chce Evropa snížit svoji závislost na ruském zemním plynu, který tvoří více než dvě pětiny evropské spotřeby. Jako jednu z alternativ vidí EU zkapalněný plyn (LNG) z jiných zemí. Dodávky z USA nebo Kataru by měly ještě letos nahradit více než třetinu ruského plynu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











