V řadě evropských zemí od konce února opět narůstají počty lidí nakažených koronavirem. Týká se to například Rakouska, Velké Británie či Švýcarska. Zpravidla se tam šíří varianta omikron. Další země včetně Česka v počtu nakažených stagnují.
Podle epidemiologa Romana Chlíbka je ale celková situace v Evropě pod kontrolou. „Nemyslím si, že bychom byli na počátku další vlny. Buď to bude jen vlnka, nebo ani to ne a jen dojde ke zpomalení poklesu počtu nakažených. To povede k prodloužení této doznívající vlny třeba až do konce dubna,“ řekl HN Chlíbek, který je vedoucím Národního institutu pro zvládání pandemie, poradního orgánu ministerstva zdravotnictví.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








