Pro většinu škol jsou psychologové luxusem. Tlak na děti se přitom v posledních letech zvyšuje – roli v tom hrála zejména distanční výuka a izolace v době pandemie koronaviru, nově také válka na Ukrajině. Školní psychologové dětem pomáhají se zvládáním aktuálních i dlouhodobých problémů a působí také preventivně. Podporu u nich po návratu do lavic hledaly podle předsedy Asociace školní psychologie Jana Mareše například menší děti, kterým je psycholog přímo ve škole navíc k dispozici hned.

Jenže školy mají psychologů kvůli nedostatku peněz k dispozici jen velmi málo. Podle dat ministerstva školství měly české základní a střední školy ke konci loňského roku obsazených celkem 480 pozic, respektive plných úvazků. Reálně je ve školách psychologů sice více, pracují ale většinou méně hodin. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.