Občané ani firmy to nemají jednoduché, inflace jim požírá úspory, ceny pohonných hmot rostou, na nárůst marží tady stát vliv nemá. Na výši marží u elektrické energie ale ano.

Nepomohou snahy o řešení dopadů a důsledků špatné energetické politiky Německa a nefunkčního trhu s elektrickou energií v Evropě. Ať už jde o zastropování cen, různé dotace, dočasná opatření a programy, záruky, podpory atd. Není nutné porušovat evropská pravidla, chce to jen začít odstraňovat příčiny problémů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se