Když na konci ledna soudkyně brněnského krajského soudu Jaroslava Bartošová nevyhlásila očekávaný rozsudek v obří korupční kauze Stoka, vzbudila tím poprask. Svůj krok totiž odůvodnila hlavně tím, že Vrchní státní zastupitelství (VSZ) Olomouc, které kauzu týkající se manipulací s veřejnými zakázkami na radnici Brno-střed a v brněnských městských firmách dozoruje, soudu nepředložilo 12 tisíc stran spisu.

Po prohlášení soudkyně Bartošové se strhla mediální smršť, kdy veřejnost četla a poslouchala o tom, že žalobci obrovsky pochybili. To těsně po lednovém jednání řekl i šéf odboru závažné hospodářské kriminality VSZ Olomouc Petr Šereda. Svá slova vzal ale za pár hodin zpět. Dozorující státní zástupce Radek Mezlík totiž od začátku tvrdil, že oněch 12 tisíc stran je nepodstatnou částí materiálu, která nemá na případ žádný vliv. Jednalo se o podkladové materiály k veřejným zakázkám – například výkresy. 

Kroky olomouckých žalobců nicméně nadále zpochybňovali jak advokáti, tak například ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), jehož to samé státní zastupitelství podezřívá z korupce v kauze manipulací s brněnským městským majetkem. Tento případ se skrze aktéry prolíná právě s kauzou Stoka. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.