Nejpozději v září by měly uprchlé děti z Ukrajiny nastoupit do českých škol. Pro nástup je však nutné, aby doložily potvrzení o očkování, které je tu povinné, případně se nechaly znovu naočkovat. To mají řešit pediatři. Problém však je, že podle současných pravidel mohou očkovat jen děti, které vedou jako své stálé pacienty a mají je ve své kartotéce. Pro nové „případy“ jim ale chybí místo. Část ukrajinských dětí by tak k sobě mohli vzít lékaři pro dospělé.

„Nedostatek míst u pediatrů je problém, který řešíme od začátku uprchlické krize. U nás v Moravskoslezském kraji je třeba 200 pediatrů, z čehož polovina je už v důchodovém věku a nové pacienty nepřijímají vůbec,“ upozorňuje hejtman Ivo Vondrák (ANO). Poukazuje také na to, že není problém s ošetřením Ukrajinců v ambulancích, ale s jejich zapsáním a vytvořením karty u praktického lékaře.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.