Stažením žaloby nejspíš skončí spor mezi českou vodárenskou jedničkou Veolií a dvojicí politiků za ČSSD Janou Maláčovou a Matějem Stropnickým. V jednom z videospotů loňské předvolební série „Hustá dvojka“ francouzský gigant nařkli, že tuneluje české vodárenství. Firmu, která provozuje vodovody a kanalizaci ve velké části republiky, uvedli jako odstrašující příklad privatizace. „Jenom těží naši vodu a kasíruje. Neudržuje potrubí, neinvestuje, jenom hrabe pod sebe,“ řekl Stropnický na adresu Veolie. Společnost vedle omluvy žádala 50 tisíc korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Teď obě strany jednají o podobě smíru, k původně plánovanému stání u Městského soudu v Praze v pondělí nedošlo. Soudce Filip Liška už na březnovém jednání naznačil, že Veolia bude mít velký problém se žalobou uspět. Poukázal na verdikt Nejvyššího soudu, který loni v prosinci uvedl, že firmy nemají nárok na odškodnění takzvané nemajetkové újmy. „Vím, že v uvedené věci byla podána ústavní stížnost a může se to změnit. Ale nyní jsem vázán názorem Nejvyššího soudu,“ poukázal. A dal oběma stranám čas, aby se pokusily dohodnout.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.