Když to dlouhodobě nešlo v Česku, začali se tuzemští developeři a investoři zajímat o zelenou energetiku jinde. Solární elektrárny o celkovém výkonu až 250 megawattů postaví v Polsku v příštích třech letech společnost Amper Asset Management, kterou napůl vlastní podnikatelé Jan Palaščák a Jan Ondřich. Pro všechny fotovoltaiky, jež se obejdou bez dotací, už má Amper zajištěné pozemky. A teď pro ně našel i dlouhodobého investora. Je jím loni vzniklý fond Hydrogen 2 zaměřující se na vodíkové a zelené technologie – součást fondu kvalifikovaných investorů Henry IF SICAV.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se