Válka na Ukrajině, kterou Kreml nazývá speciální operací, si již nyní vybírá vysokou ekonomickou daň. Ačkoliv předběžná čísla za první kvartál tohoto roku se zdají být u nás ještě poměrně dobrá, minimálně tedy lepší než očekávání, bude bezpochyby hůř. Například náš největší obchodní partner, Německo, v poslední prognóze počítá s tím, že růst jeho HDP v tomto roce značně zpomalí, a sice na 2,2 procenta, což je o 1,4 procentního bodu méně, než bylo očekáváno ještě v lednu.

Co je ovšem možná horší, že současná predikce se vyznačuje velkou dávkou nejistoty. A sice téměř tak velkou, jako tomu bylo v březnu roku 2020, kdy zrovna propukala koronavirová pandemie. Rozptyl prognóz byl tehdy během pár následujících měsíců tak velký, že bylo velmi obtížné byť jen přibližně určit pravděpodobnost u jednotlivých nastiňovaných scénářů vývoje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.