Nejprve obhájit post odborového předáka, potom kandidovat na prezidenta. První krok cesty na Hrad Josefu Středulovi v pátek vyšel. Jako jediný kandidát potřetí obhájil pozici předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Na odboráře zabralo jeho volání po vyšší minimální mzdě nebo kratší pracovní době. Přesto Středula stále s přiznáním, že půjde do boje o prezidentskou funkci, otálí. „Znovuzvolením předsedou odborů se mi tato brána otevřela. Ale pro mě je hlavní, jestli podpora mé rodiny, kterou mám v práci, platí i pro prezidentskou kandidaturu,“ řekl Středula. Nakonec však přiznává: Pokud budu mít podporu lidí, jsem připravený se o post prezidenta ucházet. 

HN: Byl jste jediným kandidátem na předsedu odborů. Znamená to, že jste bezkonkurenční šéf, nebo že v dnešní těžké době nikdo šéfa odborů dělat nechce?

Znám to prostředí už dlouho a myslím si, že spokojenost s tím, jak odbory vedeme, je i pro předsedy jednotlivých organizací tak nečekaná, že nemají důvod měnit lidi. To, že už potřetí vedeme odbory v absolutně stejném složení, je mimořádné. To se ještě nikdy za 32 let od vzniku ČMKOS nestalo. A už to samo o sobě je obrovský výsledek a pro nás je to také vzpruha, protože se tím ukazuje, že jdeme dobrým směrem. To ale není ještě to vlastní potvrzení, protože člověk vždycky nad sebou pochybuje, jestli to dělá dobře, nebo zda se mu jen lidé bojí něco říct. Poslední obavy mi vyvrátil zahraniční kolega, který mi řekl, že ČMKOS patří jednoznačně mezi centrály jako německá DGB či rakouská ÖGB. A ty jsou v odborovém světě považovány za top úroveň a extrémně silné centrály. A to mě dostalo do situace, kdy jsem si řekl: Nepochybuji.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.