Do speciálně chráněných vozů usedají prezidenti, premiéři, králové, šejkové, vojáci NATO i ti na misích OSN. Rodinná firma SVOS se specializuje na výrobu pancéřovaných aut a obrněnou techniku, zákazníky má v šedesáti zemích a letos slaví třicet let na trhu. Drží se mezi elitními dodavateli. „V naší branži je diskrétnost nejdůležitější a čím méně se o vozech a jejich vlastnostech ví, tím lépe. Reference nejsou veřejné, vznikají až zkušenostmi,“ vysvětluje Jaroslav Černý, jenž přeloučskou společnost založil a stále jí šéfuje. Jeho o třicet let mladší syn Štěpán, jenž o otci s úsměvem hovoří i jako o panu řediteli, dodává, že zákazníky si tady vybírají a zájemce dopředu prověřují.

HN: Firmu jste zakládali těsně po revoluci. Co bylo na začátku takového druhu podnikání?

J. Č.: Pracoval jsem ve speciálním útvaru Vojenských opravárenských závodů v Přelouči, který mimo jiné vyvíjel obrněnou techniku na podvozcích Pragy V3S. Když se změnil režim, podniky spadající pod ministerstvo obrany se začaly rušit a první na řadě byl vývoj, kde nás pracovalo tehdy asi patnáct techniků. Chtěli jsme zůstat u toho, co umíme, ale nikdo z nás neměl zkušenosti se zakládáním firmy. Nakonec jsme SVOS, tedy „Speciální vozidla, obchod, servis“ založili já s kolegou, který ale po dvou letech odešel, protože začátky byly opravdu těžké a nebyl čas na nic jiného než na práci. Pronajali jsme si bývalou strojní a traktorovou stanici a nejdřív dělali zámečnické práce, například nosiče na jízdní kola pro auta nizozemských zákazníků, pak různé přívěsy a návěsy pro menší užitková auta. Tehdy jsme byli rádi opravdu za každou práci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.