Napjaté vztahy jsou minulostí. Dnes vystupuje prezident Miloš Zeman jako velký podporovatel odborářského předáka Josefa Středuly. Na nedávném odborářském sjezdu to byl právě on, kdo Středulu vyzval k hradní kandidatuře. „Doufám, že tuto volbu, Pepo, přijmeš a budeš jedním z nejsilnějších kandidátů,“ lichotil Středulovi. Ten ani ne týden nato oznámil, že do toho skutečně jde. A pokusí se jako občanský kandidát sesbírat potřebných 50 tisíc podpisů. Zemanova podpora se mu může hodit. Dříve přitom vztahy obou mužů nebyly zdaleka tak dobré.

Zatímco koncem letošního dubna byl Zeman na odborářském sjezdu Středulovým hlavním čestným hostem, o sjezd dříve, na jaře 2018, Zeman navzdory pozvánce ani nedorazil. Byť se tehdy prezident společenských akcí ještě hojně účastnil – pár dní předtím například navštívil komunistický sjezd.

Důvody se podle kuloárních informací různily. Podle některých Zeman onemocněl, podle jiných chtěl Středulu potrestat za jeho kritiku prezidentových výroků o tom, že by důchodci bez problémů přežili stokorunové poplatky v nemocnicích.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.