Nebývá zvykem, aby podnikatel veřejně a zároveň upřímně říkal, co si myslí o bankách. Šéf holdingu Energon Fady Al-Kheir si ale při úterní debatě na konferenci o udržitelných financích organizované pražským think-tankem Mezinárodní centrum pro udržitelné finance (ISFC) nebral servítky, když popisoval, jak se jeho firma od roku 2016 pustila do budování zařízení pro obnovitelné zdroje energie a do baterií. Nemluvil však o vztahu k životnímu prostředí, ale o penězích, o příležitosti vydělávat.

Bankéři tehdy podle něj nechtěli slyšet o investicích do rozvoje jiné než tradiční energetiky i přesto, že už tehdy se dalo vidět, že taková investice je v souladu se strukturálními trendy a že nabízí vysoké zhodnocení do budoucna. Tehdy to byla příliš velká nejistota. Dnes po českých dcerách jejich matky naopak chtějí „ozelenění“ portfolia.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se