Dobrého obchodníka a dobrého logistika většinou nepotkáte v jedné osobě. „Je to úplně jiný způsob uvažování, jiná specializace,“ říká Libor Hudeček, výkonný ředitel české společnosti Mailstep. Jeho firma se s tímto rozporem vypořádala a domácím e-shopům nabízí celkové zajištění logistiky – od naskladnění zboží z výroby až po jeho dodání koncovému zákazníkovi. A v tomto byznysu, který se označuje jako fulfillment, se Mailstepu zjevně daří. Dlouhodobě je v zisku, minulý rok podniku vzrostly tržby o 60 procent na 460 milionů korun a vykázal hrubý zisk 47 milionů korun.

V listopadu zároveň do firmy s téměř 30letou historií vstoupila skupina Emma Capital Jiřího Šmejce, která nyní drží 70procentní podíl. 

Mailstep má rozsáhlé distribuční centrum v Horních Počernicích, jeho aktuální plocha činí 42 500 metrů čtverečních. Zajišťuje z něj logistiku pro celý region střední Evropy a Německa. Letos ho plánuje rozšířit a rovněž otevřít nové středisko v Itálii. 

Společnost se hodlá stát v Evropě významným hráčem. „Zhruba v horizontu tří let chceme vytvořit síť evropských distribučních center. Neplánujeme mít ale pobočku v každé zemi, jde nám o regiony,“ přibližuje Hudeček. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.