Česká pošta loni v létě definitivně prohrála soudní spor se svým olomouckým řidičem ohledně výše jeho mzdy. Petr Hradil se s ní od roku 2016 soudil kvůli tomu, že dostával za svoji práci oproti svým pražským kolegům měsíčně zhruba o 3500 korun méně. Zastaly se ho soudy všech instancí, včetně Ústavního, ostatním zaměstnancům ale Česká pošta mzdy nedorovnala. Od řidičů na ní proto míří další žaloby. K žalování pošty chce zaměstnance zároveň postrčit i nově vzniklá iniciativa Rovná mzda. Založil ji právník Matěj Komora, který jim nabízí právní pomoc výměnou za podíl na případném odškodném.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








