Česká pošta loni v létě definitivně prohrála soudní spor se svým olomouckým řidičem ohledně výše jeho mzdy. Petr Hradil se s ní od roku 2016 soudil kvůli tomu, že dostával za svoji práci oproti svým pražským kolegům měsíčně zhruba o 3500 korun méně. Zastaly se ho soudy všech instancí, včetně Ústavního, ostatním zaměstnancům ale Česká pošta mzdy nedorovnala. Od řidičů na ní proto míří další žaloby. K žalování pošty chce zaměstnance zároveň postrčit i nově vzniklá iniciativa Rovná mzda. Založil ji právník Matěj Komora, který jim nabízí právní pomoc výměnou za podíl na případném odškodném.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se