Pro studenty byl rok 2019 poslední standardní před nástupem covidu. A například pro 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy byl zároveň i tragický. Hned osm jejích studentů se totiž v jednom akademickém roce pokusilo o sebevraždu. Bylo to čtyřnásobně více než o rok dříve.
A rozsáhlý výzkum portálu Po medině teď ukazuje, že se nejednalo o náhodu. Vyplývá z něj totiž, že skoro dvě třetiny studentů zažívají na medicíně nadměrný stres. Někteří ho přitom tlumí léky, další alkoholem. Fakulty o problémech vědí – některé je řeší, jiné tvrdí, že stres ke studiu i životu lékaře patří.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









