Přetlak studentů v přednáškových místnostech, skupina patnácti mediků, která si zkouší vyšetření na jednom pacientovi, nebo semináře z anatomie, jež vedou spolužáci z vyšších ročníků. Současní i bývalí medici redakci HN popsali, jak nyní vypadá studium na českých lékařských fakultách. 

Koncem září nastoupí do prvních ročníků další tři tisíce mediků. Pokud mají lékařské fakulty s něčím problém, určitě to není nedostatečný zájem studentů. Před 10 lety jich například nabíraly o pět set méně. Vyšší počet přijatých má ale podle studentů i absolventů vliv na kvalitu vzdělávání, chybí učitelé i prostory. Zástupci fakult tvrdí, že navyšování kapacit řeší. Někteří mladí lékaři vidí problém v organizaci výuky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.