Jít dělat manažera do firmy, o které víte, že půlku jejího zařízení budete muset v krátké době odepsat, je docela adrenalin. A právě v takové situaci je teď nový šéf státního správce tuzemských ropovodů, firmy Mero, Jaroslav Pantůček. Do funkce nastupuje právě dnes.

Dobrodružství do jinak vcelku poklidného byznysu, který spočívá v provozování ropné trubky IKL vedoucí z Německa a trubky Družba vedoucí ropu z Ruska, vneslo v posledních týdnech embargo Evropské unie. Členské země se rozhodly v šestém sankčním balíčku potrestat ruského prezidenta Vladimira Putina za jeho válečnou agresi na Ukrajině tak, že přestanou využívat jeho ropu. Česko, které z Ruska vozí zhruba polovinu své roční spotřeby, dostalo spolu s Maďarskem a Slovenskem z embarga sice výjimku, protože zatím nemají náhradu, je to ale jen dočasné.

Cílem je skončit s ruskou ropou co nejdříve, nejpozději do dvou let by k nám už Družbou téct neměla. „Myslím, že když všechna jednání dobře poběží, je to reálné a dá se to zvládnout,“ vidí věc optimisticky Pantůček.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.