Obvodní soud pro Prahu 7 bude muset znovu projednat, kdo může za to, že pražská sedmá městská část musela vrátit dotaci sedm a půl milionu korun na pořízení tepelných čerpadel pro školu T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Přikázal to minulý čtvrtek odvolací soud.

Tepelná čerpadla totiž prakticky nefungovala – spotřebovávala na svůj provoz více energie, než ušetřila. Vinu na tom podle současného vedení radnice měli jejich předchůdci, protože vadná čerpadla i přes upozornění včas nereklamovali. Právě kvůli tomu musel úřad poskytnutou dotaci vrátit. Nové vedení radnice v čele s Janem Čižinským (Praha 7 sobě) proto začalo dotaci vymáhat po bývalém starostovi Marku Ječménkovi a Tomáši Kaštovskému (ODS). Mezi žalovanými je i tehdejší šéf odboru školství Filip Kuchař a zhotovitel zakázky, firma ISPD.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se