Kdo z řidičů se chce vyhnout popojíždění po Praze, odstavit auto na kraji města a pokračovat v cestě veřejnou dopravou, narazí často na zaplněná záchytná parkoviště. Vedení hlavního města přitom dlouhodobě vyzývá, aby mimopražští návštěvníci využívali tato takzvaná P + R stání více. Počet aut v ulicích pak klesá a dopravní zácpy jsou menší. Motivací je také zlepšit životní prostředí v metropoli. V následujících letech proto mají vzniknout nová parkoviště typu park & ride s tisícovkami míst.
„V Plánu mobility je navrženo do roku 2030 mít 20 434 stání v Praze a okolním regionu,“ říká tiskový mluvčí pražského Institutu plánování a rozvoje Marek Vácha. To by znamenalo kapacitu zmnohonásobit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









