Kdybychom chtěli být k ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému zlí, tak můžeme říct, že v jeho překvapivě krátkém a střízlivém projevu k oběma komorám českého parlamentu použil snad všechna klišé spojená s českou demokracií: heslo z roku 1968, odkaz na Mnichov a sousloví „osudové osmičky“ a na závěr citát Václava Havla o pravdě a lásce vítězící nad lží a nenávistí.

Ale pokud bychom projev dnes v Evropě nejpopulárnější hlavy státu brali jako zrcadlo toho, jak je Česko nyní vnímáno v zahraničí, měli bychom být vlastně hrdí. Protože vedle těchto samozřejmostí nám všem – „drahému českému národu“ – Zelenskyj především poděkoval za pomoc, kterou od úplného počátku ruské agrese český stát a jeho občané poskytují jeho zemi. Tón i slovník projevu se dost lišily od jiných Zelenského projevů, které byly často naléhavě úporné až ostré a opakovala se v nich hlavně nepokrytá žádost o dodávky zbraní.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.