Vypadá to jako cesta zpátky časem. Po třech dekádách privatizace a liberalizace trhů s energiemi vláda premiéra Petra Fialy (ODS) během první velké energetické krize otáčí  kormidlem o 180 stupňů. Co nejdřív chce ovládnout výrobu elektřiny v Česku. Ochrana spotřebitelů je pro ně cennější.

„Součástí naší strategie je, aby stát získal v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny,“ uvedl předseda vlády při svém projevu ve středu večer.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se